KOMINEK POWIETRZNY
System DGP (dystrybucja gorącego powietrza) składa się z sieci kanałów, którymi jest rozprowadzane ogrzane powietrze przez wkład kominkowy. Wkład ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje. System DGP sprawia, że ogrzane przez kominek powietrze, może do nich dotrzeć, zanim ostygnie. Instalacja grawitacyjna jest tańsza i nie wymaga zasilania. Możliwa tylko w pomieszczeniach z kominkiem. Prędkość powietrza w takim systemie jest mała, a droga od źródła ciepła do nawiewu krótka, przez co ma ono stosunkowo wysoką temperaturę. Zwykle nie jest to dobrze odbierane przez użytkowników.
Kominek powietrzny: model NBC 10 lewy / prawy BS gilotyna Kominek o nowoczesnym wyglądzie, z trójstronnym przeszkleniem wkładu, które zapewnia efektowny widok na płomień. Korpus i front wkładu są odporne na działanie wysokich temperatur dzięki wysokogatunkowej stali. Efektywne spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury możliwe jest dzięki wyłożeniu komory spalania materiałem akumulującym ciepło.
KOMINEK WODNY
Kominki mające w różnej konstrukcji wymienniki ciepła umożliwiające ogrzewanie gorącymi spalinami przepływającej przez nie wody są nazywane kominkami z płaszczem wodnym. Współpracują one z instalacją centralnego ogrzewania wodnego. Umożliwiają zatem wykorzystanie wszystkich jej zalet.
Kominek z płaszczem wodnym MBZ PW 13 lewy BS Dwustronnie przeszklony wkład to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Dzięki nietypowej wizji ognia i delikatnej ramie frontowej doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tego typu kominek jest często wybierany w przypadku otwartych pomieszczeń, w których łączone są różne przestrzenie np. salon z jadalnią.
PIEC WOLNO STOJĄCY (KOZA)
Koza nie jest trwale związana z podłożem ani ścianami pomieszczenia, więc można ją zainstalować i zdemontować, nie niszcząc zanadto wykończonego wnętrza. Jest zwykle znacznie lżejsza i przeważnie także mniejsza od wkładu kominkowego wraz z obudową, dlatego łatwiej wygospodarować na nią miejsce nawet w ciasnym pomieszczeniu.